דף הבית ניקיתי » שירותים ומקלחת » המים לא יורדים באסלה: איך אפשר להציל את המצב?

המים לא יורדים באסלה: איך אפשר להציל את המצב?

המים לא יורדים באסלה או שההדחה חלשה במיוחד? ישנם כמה צעדים פשוטים שיעזרו לכם לאבחן את התקלה ולהציל את היום בקלות ובמהירות
מים לא יורדים באסלה
שתפו חברים

חדר השירותים והאסלה הם חלק בלתי נפרד בכל בית ושירותים לא תקינים עלולים לגרום לאי נוחות משמעותית. אם גיליתם שהמים לא יורדים באסלה, ישנם מספר צעדים שכדאי לנקוט בהם בכדי לאבחן ואולי אף לתקן את הבעיה בעצמכם. במדריך הבא נלמד אתכם איך להתמודד עם התקלה הנפוצה צעד אחר צעד ונבדוק מתי יש צורך בעזרה מקצועית של שרברב.

בחלק מהגורמים לתופעה כמו סתימות פשוטות או התאמות קטנות, ניתן לרוב לטפל ללא איש מקצוע, אך ישנן מספר בעיות שגורמות למים לא לרדת באסלה ויתאימו פחות לגישת עשה זאת בעצמך. ניסיון לתקן בעיות מורכבות יותר בעצמכם עלול להוביל לנזק נוסף או אפילו לייצר בעיות חדשות. הבטיחות מעל הכול, כך שאם אתם לא בטוחים מה טבע הבעיה והאם אתם מסוגלים לתקן אותה, מוטב להתייעץ עם אינסטלטור.

הערכה ראשונית

הצעד הראשון לאבחון אסלה תקולה עם מים שאינם יורדים הוא לזהות את סוג האסלה ואת מנגנון ההדחה שלה. מכלי הדחה קלאסיים פועלים בדרך כלל בעזרת מצוף פשוט ואסלות מודרניות יותר מציגות שלל מנגנונים שפועלים על יסודות אחרים.

הצעד הבא הוא לבדוק האם יש סתימה נראית לעין. אחד הגורמים הנפוצים למים שאינם יורדים באסלה הוא סתימה פשוטה שניתן לפתור בעזרת שימוש בפומפה סטנדרטית. אם הפומפה לא משחררת את הסתימה או שאתם חושדים שמדובר בחסימה עמוקה יותר, ייתכן שעדיף להתייעץ עם איש מקצוע, במיוחד אם יש סיכון להצפה.

וודאו שאספקת המים לאסלה תקינה. לפעמים הידית שאחראית להזרמת המים למיכל ההדחה נסגרת בטעות ומובילה לכמות לא מספקת של מים במיכל בכדי לייצר הדחה מלאה. חפשו גם אחר סימני נזק או נזילות נראות לעין במיכל או באסלה עצמה. נזילות וסדקים יכולים להשפיע על המכניזם של מיכל ההדחה וייתכן שיהיה צורך בעזרה מקצועית למניעת נזקי מים.

ניוזלטר מבריק!

איך לאבחן בעיות נפוצות בהדחת המים באסלה

סתימה באסלה

זיהוי הבעיה: ניתן לזהות סתימה בשירותים כשהמים באסלה עולים ולא מתרוקנים כראוי.

איך לתקן: את רוב הסתימות ניתן לשחרר עם פומפה טובה. וודאו שאתם מייצרים אטימה טובה סביב הפומפה והשתמשו בתנועה חזקה למעלה ולמטה עד שחרור הסתימה. אם הסתימה לא משתחררת למרות המאמצים, מומלץ ליצור קשר עם שרברב מורשה.

המלצות מבריקות
ניקוי פילטרים של מזגן

פעם אחת ולתמיד: איך לנקות פילטרים של מזגן ביתי

איך להוריד ריח עשן מבגדים

אש אש מדורה: איך מוציאים ריח של עשן מהבגדים?

ידית או שרשרת שבורה

זיהוי הבעיה: אם הידית או השרשרת במיכל ההדחה שבורות, מנותקות או לא מחוברות כהלכה, ייתכן ולא תצליחו להוריד מים בצורה יעילה.

איך לתקן: חברו בחזרה חלקים שהשתחררו ונסו להדיח את המים. אם אחד החלקים נשבר, חפשו חלק חלופי בחנויות אינסטלציה. וודאו שאספקת המים סגורה לפני שתנסו לתקן את הבעיה בכדי למנוע הצפות.

מעט מדי מים במיכל ההדחה

זיהוי הבעיה: מפלס המים במיכל ההדחה של האסלה אמור להיות כ-2-3 ס"מ מתחת לצינור המים, רמה נמוכה מכך עלולה להוביל להדחה חלשה או לא שלמה.

איך לתקן: ניתן להתאים את המצוף על ידי כיפוף זרוע המצוף בכדי לשנות את מפלס המים. באסלות חדשות יותר, ההתאמה נעשית בדרך כלל בעזרת מברג. אם אתם לא בטוחים לגבי כוונון של המכניזם במיכל או אם הבעיה ממשיכה לאחר מכן, צרו קשר עם איש מקצוע.

חורי כניסה חסומים

זיהוי הבעיה: אם זרם המים אל תוך האסלה עצמה חלש במיוחד, ייתכן וחורי הכניסה מתחת לשפת האסלה חסומים עם משקעי מינרלים. מדובר על הרווחים בחלק העליון של האסלה מהם זורמים המים בעת הורדתם, היכן שאנחנו תולים בדרך כלל את סבון האסלה.

איך לתקן: השתמשו במברשת קטנה בכדי לנקות בעדינות את החורים. הקפידו לנקות את האסלה באופן קבוע בכדי למנוע הצטברות לכלוך ומינרלים לאורך זמן.

לפעמים, הבעיה אינה נמצאת באסלה שלכם אלא בצנרת, לעיתים עמוק בצינורות הביוב. אם אתם חושדים שהבעיה קשורה לצנרת הביתית ולאו דווקא לאסלה, התייעצו עם אינסטלטור מומחה.

תחזוקה שוטפת

החשיבות של ניקיון קבוע ויסודי של האסלה לא מסתכמת כאמור בהיגיינה בלבד אלא מוודאת שהאסלה תמשיך ותתפקד כראוי על כל מרכיביה. ניקיון שגרתי של השירותים מסייע במניעת בעיות נפוצות כמו סתימות וחורי כניסה סתומים. הקפידו להשתמש בחומרי ניקוי עדינים ככל האפשר בכדי למנוע פגיעה במשטח האסלה ובחלקים הפנימיים. היזהרו בשימוש בחומרי ניקוי כימיים, במיוחד במיכל ההדחה.

אם יש אפשרות, הקפידו לבדוק את המכניזם הפנימי של האסלה בכדי לוודא שאין סימנים לשחיקה או נזק. אם אתם מבחינים בחלקים שחוקים שאינם מתפקדים כראוי, החליפו אותם בכדי למנוע בעיות נוספות בעתיד.

טיפים למתקדמים

רוצים להיות תמיד מוכנים? שמרו בהישג יד ערכת תיקונים בסיסית לאסלה עם פומפה, מפתח ברגים מתכוונן, מברג, דש חלופי ומצוף.
שקלו להתקין מנגנון הדחה לחסכון במים, בכך לא רק תהיו ידידותיים לסביבה אלא תפחיתו את הבלאי של רכיבי האסלה. ניתן גם להתאים את המצוף בכדי להפחית את צריכת המים בכל הדחה. מוטב גם לבחור בחומרי ניקיון ידידותיים לסביבה שבטוחים לצנרת הביתית.

הוראות בטיחות

בעת כל טיפול באסלה, הרכיבו ציוד מגן כמו משקפי מגן, כפפות ומסכה, במיוחד אם אתם מתעסקים עם כימיקלים או עלולים להיחשף לחומרים בביוב. הקפידו לאוורר את החדר היטב בזמן העבודה ולאחריה. הימנעו מטעויות נפוצות כמו הידוק יתר של חיבורים שעלולים לסדוק את הפורצלן או שימוש בכוח מוגזם שעלול לפגוע בצינורות.

בטיחות צריכה להיות בראש סדר העדיפויות שלכם. אם משימת התיקון נראית מסוכנת או שאתם לא בטוחים ביכולת שלכם להתמודד אתה בצורה בטוחה, מוטב להתייעץ עם איש מקצוע בעל מומחיות וציוד מתאים לבצע את התיקון באופן בטוח ויעיל.

אהבתם את המדריך? יש לכם טיפים לניקיון משלכם? שתפו אותם בתגובות למטה. התובנה שלכם יכולה להיות טיפ הזהב שמישהו בדיוק מחפש.
שתפו חברים ומשפחה

טיפ נוסף בשבילך

ניקוי כרית שינה

כריות חדר השינה לא חייבות להריח רע: כך תרעננו אותן

שתפו טיפים בתגובות!

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
פתח את כל התגובות

המדריכים של ניקיתי

עקבו אחרי ניקיתי לטיפים מושלמים
אחריות המשתמש/ת
המידע המסופק במדריכים ובתכנים של ניקיתי הוא למטרות ידע כללי בלבד והוא אינו בגדר המלצה. כל שימוש בו הוא על אחריות המשתמש/ת בלבד. אנא קראו את תנאי השימוש המלאים והקפידו לפעול בשיקול דעת בכדי להימנע מגרימת נזק לכם ולרכוש.
כללי זהירות
1. השתמשו תמיד בציוד מגן. לרבות כפפות ומשקפי מגן בשימוש בכימיקלים.
2. בשימוש בחומרים (גם טבעיים) בדקו קודם יעילות על שטח קטן ונסתר.
3. הפעילו שיקול דעת ואמתו מידע במקורות נוספים.