דף הבית ניקיתי » מטבח ופינת אוכל » איך לנקות טוחן אשפה בכמה צעדים פשוטים

איך לנקות טוחן אשפה בכמה צעדים פשוטים

הדרך למטבח רענן עם ניחוח נעים עוברת דרך המדריך שלנו צעד אחר צעד לניקיון טוחן האשפה. כך תנקו ותבריקו את טוחן אשפה במהירות וביעילות
ניקוי טוחן אשפה
שתפו חברים

היום נצלול בקפיצת ראש (לא מילולית!) אל תוך העולם המופלא של ניקיון טוחני אשפה. את האזור המסתורי והמעט מאיים בכיור המטבח שמחסל את שאריות האוכל צריך לדעת איך לנקות. בואו נגרום לילד הרע הזה להבריק מניקיון, להריח כמו חדש ולפעול כמו חלום.

למה חובה לנקות את טוחן האשפה

טוחן האשפה הוא לחלוטין מתנה משמיים בכל מה שקשור לשמירה על מטבח נקי ומסודר ועל שקיות האשפה שלנו פחות עמוסות. אבל בואו נהיה מציאותיים: לכולנו יש נטייה לקחת אותו כמובן מאליו. עם הזמן, חלקיקי אוכל, שומן ועוד מזיקים מצטברים בטוחן ויוצרים סתימות בצנרת, ריחות רעים ועם הזמן גם להקות של זבובי פירות. איך אומרים, לא תודה!

אספו את חומרי הניקוי

לפני שתפצחו בהרפתקת הניקיון, תצטרכו לאסוף את המוצרים הבאים:

  • סודה לשתייה
  • חומץ לבן
  • קוביות קרח
  • קליפות לימון או תפוז
  • סבון כלים נוזלי
  • מברשת ארוכה/מברשת שיניים

איך לנקות טוחן אשפה: צעד אחר צעד

צעד 1: נתקו את טוחן האשפה מהחשמל

קודם כל בטיחות – וודאו שטוחן האשפה כבוי ואם ניתן גם נתקו אותו מהקיר בכדי להבטיח שהוא לא יופעל בטעות בזמן הניקיון, תסריט שמתאים יותר לסרטי אימה.

צעד 2: נקו את החלקים הנראים

טבלו את המברשת במים עם סבון כלים וקרצפו את החלקים הנראים לעין של טוחן האשפה כולל הניקוז. הקרצוף יעזור להסיר שאריות מזון או לכלוך שהצטבר לאורך זמן.

ניוזלטר מבריק!

צעד 3: הר געש של סודה לשתייה וחומץ

כמו לא מעט פעמים, גם כאן נשתמש בכוח החיבור בין סודה לשתייה וחומץ. מזגו חצי כוס אבקת סודה לשתייה וכוס חומץ לבן לתוך הטוחן. הריאקציה והתסיסה יעזור לפרק לכלוך בתוך הטוחן. תנו לתערובת לפעול ולעשות את הקסם שלה כרבע שעה.

צעד 4: אייס, אייס בייבי

זרקו חופן קוביות קרח אל תוך הטוחן. הקרח יעזור להסיר שאריות לכלוך וגם יעזור להשחיז את הלהבים. הפעילו את טוחן האשפה והזרימו מים קרים לחצי דקה.

המלצות מבריקות
ניקוי פילטרים של מזגן

פעם אחת ולתמיד: איך לנקות פילטרים של מזגן ביתי

איך להוריד ריח עשן מבגדים

אש אש מדורה: איך מוציאים ריח של עשן מהבגדים?

צעד 5: ניחוח פירות הדר

הוסיפו קליפות לימון או תפוז לטוחן האשפה והפעילו עם מים קרים למשך חצי דקה. הפעולה תעזור לרענן את הטוחן ולהשאיר אותו עם ניחוח רענן והדרי.

צעד 6: השטיפה האחרונה

מזגו כמות נדיבה של סבון כלים נוזלי לתוך טוחן האשפה והפעילו עם מים חמים למשך דקה. הפעולה תסייע להסיר שאריות שומן ולכלוך עקשן.

תחזוקה שוטפת

כעת כשטוחן האשפה נקי לחלוטין, חשוב להקפיד על התחזוקה השוטפת שלו על מנת למנוע הצטברות מהירה של לכלוך. הקפידו להזרים מים קרים לאחר כל שימוש ושיקלו לבצע ניקיון מהיר עם קרח וקליפות פירות הדר פעם בשבוע.

זכרו, טוחן אשפה נקי הוא גם טוחן אשפה שמח. תחזוקה שוטפת לא רק תאריך את חייו של הטוחן אלא גם תשמור על המטבח שלכם מריח רענן ונקי ממזיקים. ניקיון נעים!

אהבתם את המדריך? יש לכם טיפים לניקיון משלכם? שתפו אותם בתגובות למטה. התובנה שלכם יכולה להיות טיפ הזהב שמישהו בדיוק מחפש.
שתפו חברים ומשפחה

טיפ נוסף בשבילך

ניקוי כתמים מהכיור

הכתמים בכיור הוציאו אותי מדעתי, ואז גיליתי שהפיתרון נמצא לכולנו בבית!

שתפו טיפים בתגובות!

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
פתח את כל התגובות

המדריכים של ניקיתי

עקבו אחרי ניקיתי לטיפים מושלמים
אחריות המשתמש/ת
המידע המסופק במדריכים ובתכנים של ניקיתי הוא למטרות ידע כללי בלבד והוא אינו בגדר המלצה. כל שימוש בו הוא על אחריות המשתמש/ת בלבד. אנא קראו את תנאי השימוש המלאים והקפידו לפעול בשיקול דעת בכדי להימנע מגרימת נזק לכם ולרכוש.
כללי זהירות
1. השתמשו תמיד בציוד מגן. לרבות כפפות ומשקפי מגן בשימוש בכימיקלים.
2. בשימוש בחומרים (גם טבעיים) בדקו קודם יעילות על שטח קטן ונסתר.
3. הפעילו שיקול דעת ואמתו מידע במקורות נוספים.