דף הבית ניקיתי » שירותים ומקלחת » זו הדרך להעלים ריחות רעים מפתח הניקוז במקלחת

זו הדרך להעלים ריחות רעים מפתח הניקוז במקלחת

נכנסים להתרענן במקלחת רק כדי לגלות שפתח הניקוז שוב מדיף שלל ריחות רעים? כל השיטות והטיפים הקטנים שיעזרו לכם להעלים ריח רע מהניקוז
העלמת ריחות רעים במקלחת
שתפו חברים

ריחות לא נעימים מפתח הניקוז של המקלחת יכולים להפוך את חווית הרחצה כולה ללא נעימה. לעיתים רבות, הריחות הללו הם יותר מחוסר נוחות, אלא יכולים להצביע על בעיות צנרת מהותיות. במדריך הבא נבדוק מה הגורמים העיקריים לריחות הלא נעימים ונספק מדריך צעד אחר צעד לפתרון יעיל להעלמת ריחות רעים מהמקלחת.

גורמים לריח רע במקלחת

ישנם 2 גורמים עיקריים לריחות רעים בפתח הניקוז של המקלחת או האמבטיה: הצטברות ביולוגית או בעיות צנרת.

הצטברות ביולוגית

זו הסיבה העיקרית שגורמת לפתח הניקוז במקלחת להדיף ריחות לא נעימים. עם הזמן, המקלחות היומיות שלנו שוטפות מעלינו מיקס של שיער, תאי עור, שאריות סבון וחומרים אורגניים אחרים. כשאלו מצטברים, הם הופכים לכר פורה להתרבות בקטריות ועובש שיכולים לגרום לריחות לא נעימים. ההצטברות הזו לא מובילה רק לסירחון המדובר אלא גם להתרוקנות איטית של המים במקלחת ולבסוף לסתימות.

בעיות צנרת

לעיתים, הריח הרע לא מצביע דווקא על מה שמתרחש באזור הניקוז אלא על בעיות בצנרת עצמה. צינורות שניזוקו או אוורור לא מספק יכולים למשל לתרום לריח הרע. מצבים אלו דורשים לרוב יותר מרק ניקיון – אלא תיקון והתאמות של מערכת הביוב בעזרת איש מקצוע.

איך להעלים ריח רע מפתח הניקוז במקלחת

לאחר שהבנתם את הגורם לריח ובמידה שלא מדובר בבעיות צנרת רציניות יותר, הצעד הבא הוא ניקיון להעלמת הריחות. ישנן כמה שיטות יעילות לעשות זאת, משימוש בחומרים ביתיים טבעיים לחומרי ניקיון מסחריים.

ניוזלטר מבריק!

מים רותחים

זו אולי השיטה הפשוטה והנגישה ביותר. מים רותחים יכולים לפרק חומרים אורגניים ולפתור סתימות קלות שנגרמות ממשקעי סבון ושומן. זהו צעד ראשוני ועדין שיכול לפעמים לטפל בבעיות קטנות ולרענן את הניקוז. הרתיחו סיר גדול עם מים ומזגו בעדינות ישירות לפתח הניקוז. ניתן לעשות את הפעולה פעם בשבוע כצעד מונע.

אבקת סודה לשתייה וחומץ

לניקיון עמוק יותר, הכינו תערובת של מי סודה לשתייה וחומץ. תערובת זו יוצרת פעולת תסיסה שיכולה לפרק הצטברות לכלוך ולנטרל ריחות בפתח הניקוז. שפכו חצי כוס אבקת סודה לשתייה ישירות לפתח הניקוז והוסיפו כמות שווה של חומץ לבן. הניחו לתערובת לפעול במשך שעה ואז שטפו עם מים חמים. שיטה זו לא רק תטפל בריח, אלא תעזור למנוע את ההצטברות שגורמת לו.

המלצות מבריקות
ניקוי פילטרים של מזגן

פעם אחת ולתמיד: איך לנקות פילטרים של מזגן ביתי

איך להוריד ריח עשן מבגדים

אש אש מדורה: איך מוציאים ריח של עשן מהבגדים?

חומרי ניקיון לניקוז

אם מדובר בהצטברות עיקשת במיוחד, ייתכן ותצטרכו להשתמש בחומרי ניקיון מסחריים ייעודיים לטיפול בפתחי ניקוז וצנרת. חשוב להשתמש בחומרים אלו בזהירות מאחר והם מכילים לעיתים רבות כימיקלים שיכולים לפגוע בצינורות לאורך זמן. תמיד עקבו אחר הוראות היצרן לפני כל שימוש בחומר ניקיון שמכיל כימיקלים חריפים. נסו לבחור בחומר שמיועד ספציפית לטיפול בצנרת במקלחת והעדיפו חומר ידידותי לסביבה.

תחזוקה שוטפת

מניעה תמיד עדיפה מריפוי, במיוחד כשזה מגיע לצנרת. תחזוקה שוטפת של ניקוז המקלחת וכמה צעדי מניעה יכולים לעזור לכם לשמור על המקלחת נקייה מריחות לא נעימים. מזגו מים רותחים פעם בשבוע בפתח הניקוז בכדי למנוע הצטברות שמן ומשקעי סבון והשתמשו פעם בחודש בתערובת אבקת סודה לשתייה וחומץ בכדי לנטרל את הריחות הרעים.

הקפידו להשתמש ברשת ייעודית לפתח הניקוז שתמנוע מלכלוך לחדור לצנרת דרך פתח הניקוז, לסתום את הצנרת ולייצר ריח לא נעים. מומלץ גם לאוורר את חדר הרחצה כראוי על מנת למנוע צמיחת עובש וטחב שיכולים לתרום לריח הרע. חדר מאוורר היטב יאפשר לייבש את החדר לאחר המקלחת ולהפחית את הסיכוי לריחות שקשורים להצטברות לחות.

בדקו מדי כמה חודשים את הצנרת עצמה. חפשו אחר סימני נזילות, נזק או התרוקנות איטית של מים במקלחת או באמבטיה. אבחון מוקדם יכול למנוע בעיות מהותיות בשלב מאוחר מיותר.

לעיתים כאמור, מקור הריח הוא סימפטום לבעיית צנרת גדולה יותר. בעיות בקו הביוב אפשר לזהות בעזרת סימנים כמו כמה פתחי ניקוז סתומים ברחבי הבית וריחות ביוב מתפשטים ומתמשכים. במקרים כאלו, יש צורך בהתייעצות עם איש מקצוע בכדי למנוע הדרדרות נוספת במצב ולסכן את הצנרת ואת בריאותכם.

יש לכם שיטה מנצחת להעלמת ריחות רעים מפתח הניקוז במקלחת או באמבטיה? שתפו אותנו ואת המבריקים בתגובות.

אהבתם את המדריך? יש לכם טיפים לניקיון משלכם? שתפו אותם בתגובות למטה. התובנה שלכם יכולה להיות טיפ הזהב שמישהו בדיוק מחפש.
שתפו חברים ומשפחה

טיפ נוסף בשבילך

איך לנקות כתם יין משטיח

זו הדרך הטובה ביותר להסרת כתם יין אדום מהשטיח

שתפו טיפים בתגובות!

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
פתח את כל התגובות

המדריכים של ניקיתי

עקבו אחרי ניקיתי לטיפים מושלמים
אחריות המשתמש/ת
המידע המסופק במדריכים ובתכנים של ניקיתי הוא למטרות ידע כללי בלבד והוא אינו בגדר המלצה. כל שימוש בו הוא על אחריות המשתמש/ת בלבד. אנא קראו את תנאי השימוש המלאים והקפידו לפעול בשיקול דעת בכדי להימנע מגרימת נזק לכם ולרכוש.
כללי זהירות
1. השתמשו תמיד בציוד מגן. לרבות כפפות ומשקפי מגן בשימוש בכימיקלים.
2. בשימוש בחומרים (גם טבעיים) בדקו קודם יעילות על שטח קטן ונסתר.
3. הפעילו שיקול דעת ואמתו מידע במקורות נוספים.