דף הבית ניקיתי » שירותים ומקלחת » לא מה שחשבתם: כל כמה זמן צריך לכבס מגבות רחצה?

לא מה שחשבתם: כל כמה זמן צריך לכבס מגבות רחצה?

חושבים שאתם מכבסים את מגבות המקלחת שלכם בתדירות מספקת? יצאנו לבדוק כל כמה זמן באמת צריך לכבס מגבות רחצה בכדי לשמור על היגיינה
כל כמה זמן לכבס מגבת רחצה
שתפו חברים

כשזה מגיע להיגיינה אישית, רבים נוטים להתעלם ממגבת הרחצה שלהם. למרות השימוש היומי הקבוע, רבים לא חושבים על הניקיון של המגבת עמה אנחנו מייבשים את עצמנו לאחר כל מקלחת מרעננת. בפוסט הבא נבדוק כל כמה זמן צריך לכבס מגבות רחצה, נחשוף כמה הנחות שגויות בנושא ונסקור טיפים לכביסת מגבות רחצה יעילה.

בכל פעם שאנחנו משתמשים במגבת, אנחנו מסירים לחות, שמני גוף טבעיים, שאריות סבון ותאי עור מתים מהגוף שלנו. עם הזמן, ההצטברות הזו על המגבת עלולה להפוך לכר פורה להתרבות בקטריות, פטריות ואפילו עובש. על פי מחקרים, כבר לאחר מספר ימי שימוש מצטבר מספר משמעותי של מיקרואורגניזמים על המגבת וחלקם יכולים להזיק לבריאות.

למה בכלל צריך לכבס מגבות רחצה?

שימוש מתמשך במגבות שלא כובסו בתדירות מספקת עלול להוביל לגירוים בעור ולתופעות כמו אקנה, דרמטיטיס ואפילו זיהום פטריית. הסיכון גובר בקרב בעלי עור רגיש או מחלות עור קיימות.

מלבד זאת, בקטריות ועובש על המגבות עלולים לייצר ריח מעופש ולא נעים שקשה להעלים. מגבות מלוכלכות גם יהפכו לקשיחות יותר וסופגות פחות, מה שיוריד את יעילותן בייבוש הגוף.

כל כמה זמן צריך לכבס מגבות רחצה?

תדירות הכביסה הנחוצה למגבות הרחצה שלכם תלויה באיזון בין היגיינה למעשיות. בכלליות, מומלץ לכבס מגבת רחצה לאחר כל 3-4 שימושים, אך המלצה זו יכולה להשתנות בהתאם לכמה גורמים.

ניוזלטר מבריק!

מומלץ למשל להעלות את תדירות הכביסה של המגבות אם אתם חיים באזור עם טמפרטורות גבוהות יותר ולחות גבוהה, אם יש לכם בעיות עור או אם אתם עוסקים בפעילות גופנית באופן קבוע. עודף הלחות בתנאים אלו גורם למגבות לא להתייבש במהירות, מה שעלול להוביל להתרבות בקטריות מהירה וצמיחת עובש. אם חדר הרחצה שלכם לא מאוורר היטב, שיקלו לכבס את המגבות בתדירות גבוהה יותר.

עוד הברקה: כל כמה זמן צריך לכבס מגבות מטבח?

המלצות מבריקות
ניקוי פילטרים של מזגן

פעם אחת ולתמיד: איך לנקות פילטרים של מזגן ביתי

איך להוריד ריח עשן מבגדים

אש אש מדורה: איך מוציאים ריח של עשן מהבגדים?

תחזוקה שוטפת

הקפידו לתלות את המגבת באזור מאוורר היטב לאחר השימוש. אם יש אפשרות, ייבשו את המגבת מעת לעת מול אור שמש ישיר.

כבסו מגבות רחצה בתוכנית מים חמים עם חומר ניקיון עדין לכביסה. הימנעו משימוש ביותר מדי סבון שיכול להשאיר שאריות ולהקטין את כושר הספיגה של המגבת.

מומלץ מעת לעת לכבס את המגבות עם כוס חומץ בכדי להעלים ריחות מעופשים ולרכך את הבד. הימנעו משימוש במרכך כביסה שיכול להשאיר סימנים על הבד ולהפחית מיכולת הספיגה שלהן.

זכרו לאחסן את המגבות בארון מאוורר ויבש. הקפידו שלא לאחסן את המגבות לפני שהן התייבשו לחלוטין כדי למנוע צמיחת טחב או ריחות לא נעימים.

שקלו להשקיע ברכישת מגבות מחומרים אנטי בקטריאליים שיכולים להפחית את התרבות הבקטריות ולהאריך את הזמן הדרוש בין כביסה לכביסה.

אם אתם לא יכולים לכבס את המגבת מיד, רעננו אותה על ידי פיזור מעט אבקת סודה לשתייה למשך שעה וניעור. בכך תוכלו לספוג חלק מהלחות והריחות שנטמעו בבד.

שאלות ותשובות

כל כמה זמן צריך לרכוש מגבת חדשה?

בכלליות, מומלץ להחליף מגבות רחצה למגבות חדשות פעם בשנה-שנתיים, תלוי באיכותן ובטיפול השוטף בהן. סימני שחיקה של הבד או ספיגה מופחתת הם סימנים לכך שהגיע הזמן להחליף מגבת.

אפשר לכבס את כל המגבות ביחד?

כן, אפשר לכבס מגבות רחצה יחד, אך מומלץ להפריד בין צבעים בהירים לכהים ולכבס מגבות מלוכלכות במיוחד בנפרד בכדי למנוע העברת מזהמים למגבות הנקיות יותר.

מהי הטמפרטורה המומלצת לכיבוס מגבות רחצה?

מגבות רחצה יש לכבס במים חמים (40-60 מעלות). טווח זה יעיל לחיסול בקטריות והסרת שמנים ולכלוך. עם זאת, הקפידו תמיד לבדוק את התווית על המגבות שלכם להוראות ספציפיות בכדי למנוע נזק לבד.

איך למנוע ריח רע ממגבות רחצה?

וודאו שהמגבת מתייבשת כראוי לאחר השימוש והקפידו על חדר מאוורר היטב. השתמשו מדי פעם בחומץ בכביסה בכדי להעלים ריחות והימנעו מלהשאיר מגבות רטובות בסל הכביסה לזמן ארוך מדי לפני הכביסה.

אהבתם את המדריך? יש לכם טיפים לניקיון משלכם? שתפו אותם בתגובות למטה. התובנה שלכם יכולה להיות טיפ הזהב שמישהו בדיוק מחפש.
שתפו חברים ומשפחה

טיפ נוסף בשבילך

איך לנקות פוך לקראת החורף

העונה הקרה: איך לנקות פוך ולרענן אותו לקראת החורף

שתפו טיפים בתגובות!

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
פתח את כל התגובות

המדריכים של ניקיתי

עקבו אחרי ניקיתי לטיפים מושלמים
אחריות המשתמש/ת
המידע המסופק במדריכים ובתכנים של ניקיתי הוא למטרות ידע כללי בלבד והוא אינו בגדר המלצה. כל שימוש בו הוא על אחריות המשתמש/ת בלבד. אנא קראו את תנאי השימוש המלאים והקפידו לפעול בשיקול דעת בכדי להימנע מגרימת נזק לכם ולרכוש.
כללי זהירות
1. השתמשו תמיד בציוד מגן. לרבות כפפות ומשקפי מגן בשימוש בכימיקלים.
2. בשימוש בחומרים (גם טבעיים) בדקו קודם יעילות על שטח קטן ונסתר.
3. הפעילו שיקול דעת ואמתו מידע במקורות נוספים.