דף הבית ניקיתי » גינה ומרפסת » איך לנקות דשא סינטטי: המדריך המלא לטיפול נכון

איך לנקות דשא סינטטי: המדריך המלא לטיפול נכון

דשא סינטטי אמנם חוסך עבודת טיפול ותחזוקה רבה לעומת דשא טבעי, אך הוא עדיין דורש יחס אוהב. כך תנקו דשא סינטטי ותשמרו עליו לאורך זמן
ניקיון וטיפול בדשא סינטטי מלאכותי
שתפו חברים

שמירה על המראה ואורך החיים של הדשא הסינטטי שלכם לא חייבת להיות משימה מפרכת. עם טיפול בטכניקות הנכונות, תוכלו לוודא שהדשא נשאר ירוק ומלא חיים במשך כל השנה. במדריך הבא נציע שיטות יעילות לניקוי דשא סינטטי עם מדריך צעד אחר צעד לניקיון בסיסי, שיטות ניקוי מתקדמות והתמודדות עם נוזלים וכתמים

למה לנקות דשא סינטטי

הקסם בדשא מלאכותי נובע מקלות התחזוקה ביחס לדשא טבעי. עם זאת, ניקיון תקופתי עדיין הכרחי על מנת שתוכלו ליהנות מיתרונות הדשא הסינטטי לאורך זמן.

אסתטיקה והיגיינה: אבק ולכלוך אחר מהסביבה יכול להקהות את הירוק החי של הדשא הסינטטי ולהוות כר פורה לצמיחת בקטריות. ניקיון סדיר יבטיח שהדשא ישמור על המראה ועל ההיגיינה.

שימור לאורך זמן: לכלוך ואבק יכולים גם לשחוק את סיבי הדשא לאורך זמן. על ידי שמירה על ניקיון הדשא, תגנו על המבנה שלו, תשמרו עליו זקוף ואחיד ותאריכו את חיי המדף שלו משמעותית.

ניקיון שגרתי

נסו להקפיד על ניקיון שבועי של הדשא הסינטטי בכדי למנוע הצטברות לכלוך שיהיה קשה יותר להסיר לאחר מכן. השתמשו במברשת רכה או מפוח עלים בכדי להסיר לכלוך בצורה יעילה.

ניוזלטר מבריק!

ההברשה תעזור גם לשמור על להבי הדשא ישרים וזקופים, כמו דשא המראה של דשא טבעי. הקפידו להבריש כנגד כיוון הדשא בכדי להרים אותו כראוי. למשטחים גדולים יותר, שקלו שימוש במברשת מכנית ייעודית, בכך תחסכו זמן ותבטיחו ניקיון אחיד ומקיף יותר.

טיפול בנוזלים וכתמים

נוזלים וכתמים הם בלתי נמנעים לאורך זמן, במיוחד אם הדשא נמצא באזור חיצוני שחווה הרבה פעילות. עם זאת, הכתמים לא חייבים להישאר לנצח ולכער את הדשא. כך תטפלו בהם ביעילות.

המלצות מבריקות
ניקוי פילטרים של מזגן

פעם אחת ולתמיד: איך לנקות פילטרים של מזגן ביתי

איך להוריד ריח עשן מבגדים

אש אש מדורה: איך מוציאים ריח של עשן מהבגדים?

הקפידו לטפל בנוזלים שנשפכו על הדשא במהירות. ספגו את הנוזלים בעזרת מטלית נקייה. חומרים מוצקים יותר שנשפכים על הדשא יש לגרד בעדינות.
טיפול בכתמים: את הרוב הכתמים ניתן להסיר עם מים וסבון כלים עדין. לכתמים קשים יותר כמו דיו או שמן, השתמשו בתערובת של חומץ ומים ושפשפו בעדינות עם מברשת.

טיפים לניקיון עמוק

גם עם ניקיון שגרתי קבוע, דשא סינטטי יזדקק מעת לעת לניקיון עמוק יותר בכדי להחזיר אותו למצבו המקורי. נסו להעניק לדשא ניקיון עמוק פעם בחצי שנה, במיוחד אם נעשה בו שימוש תכוף והוא נוטה לצבור הרבה לכלוך.

ניתן להשתמש במכשיר ייעודי לדשא סינתטי או מכונת שטיפה בלחץ מתאימה על לחץ נמוך בכדי למנוע נזק לדשא. ניתן גם להשתמש בחומרי ניקיון ייעודיים לדשא סיננטי בכדי להסיר לכלוך עקשן.

בנוסף לטיפול העמוק, שקלו להשתמש בחול סיליקה. תהליך זה מערב פיזור של שכבה דקה של חול סיליקה על הדשא ושפשוף עדין עם מברשת. החול לא רק ישמור על הדשא זקוף ורך אלא יעזור לניקוז ולמניעה של צמיחת בקטריות.

טיפול בעשבים וטחב

אחד היתרונות הברורים של דשא מלאכותי הוא עמידותו לעשבים שוטים, אך זה לא אומר שהוא חסין לתופעה לחלוטין.

התקנה של קרום עשב מאיכות גבוה מתחת לדשא הסינטטי היא חיונית במקרים שהוא מונח על אדמה. הקרום משמש כחוצץ בין הדשא לאדמה ומונע מעשב שוטה להכות שורשים.

טחב, לעומת זאת, משגשג בסביבות לחות ומוצלות. אם עשב שוטה או טחב מופיעים בכל זאת, הסירו אותו ידנית עם מברשת עדינה או תערובת של מים וחומץ והקפידו על זרימת אוויר נאותה.

טיפול במפגעי חיות מחמד

חיות מחמד אוהבות דשא סינטטי, אבל הן גם יכולות להשאיר לא מעט בלגאן. כך תוודאו שהדשא יישאר נקי ובטוח לאורך זמן גם לחיות המחמד שלכם.

צרכים מוצקים יש להסיר מיד ולאחר מכן לשטוף את האזור. שתן אמנם אמור להתנקז אך מומלץ לשטוף את האזור עם מים או חומר ניקיון ידידותי לחיות מחמד לנטרול הריחות. בבתים עם כלבים מומלץ למקם עמדת ניקיון קטנה בסמוך לדשא עם צינור מים, שקיות צרכים וחומר ניקיון ייעודי לטיפול מהיר.

איך לנקות דשא סינטטי – צעד אחר צעד

ניקיון שבועי

הסרת לכלוך: הסירו עלים, ענפים או לכלוך אחר בעזרת מפוח עלים או מגרפת פלסטיק.
טיפול בסיבים: הברישו את סיבי הדשא עם מברשת בעלת זיפים רכים בכדי לשמור עליהם זקופים.

טיפול בכתמים

פעולה מידית: ספגו נוזלים שנשפכו על הדשא בעזרת מטלית נקייה. הימנעו מלשפשף את הדשא בכדי לא להרחיב את הכתם.
הסרת כתמים עם חומץ: רססו תערובת של מים וחומץ בכמויות שוות על הכתם. המתינו 5-10 דקות, שטפו את האזור בעדינות עם צינור וייבשו עם מטלית או באוויר הפתוח. לכתמים עיקשים במיוחד, המשיכו בתהליך או הברישו בעדינות את האזור עם מברשת רכה לפני שטיפה נוספת.

ניקוי עמוק מדי חצי שנה

שטיפה מקדימה: שטפו את הדשא עם צינור בזרם עדין בכדי לשחרר אבק ולכלוך מהמשטח
שימוש בחומר ניקיון: ערבבו סבון כלים או חומר ניקיון עדין עם מים ופזרו על הדשא. שפשפו בעדינות עם מברשת רכה. שטפו עם מים נקיים וייבשו באוויר.

אהבתם את המדריך? יש לכם טיפים לניקיון משלכם? שתפו אותם בתגובות למטה. התובנה שלכם יכולה להיות טיפ הזהב שמישהו בדיוק מחפש.
שתפו חברים ומשפחה

טיפ נוסף בשבילך

איך עושים כביסה מהירה בזמן מלחמה

ידנית או מכונה: איך לעשות כביסה מהירה בזמן מלחמה?

שתפו טיפים בתגובות!

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
פתח את כל התגובות

המדריכים של ניקיתי

עקבו אחרי ניקיתי לטיפים מושלמים
אחריות המשתמש/ת
המידע המסופק במדריכים ובתכנים של ניקיתי הוא למטרות ידע כללי בלבד והוא אינו בגדר המלצה. כל שימוש בו הוא על אחריות המשתמש/ת בלבד. אנא קראו את תנאי השימוש המלאים והקפידו לפעול בשיקול דעת בכדי להימנע מגרימת נזק לכם ולרכוש.
כללי זהירות
1. השתמשו תמיד בציוד מגן. לרבות כפפות ומשקפי מגן בשימוש בכימיקלים.
2. בשימוש בחומרים (גם טבעיים) בדקו קודם יעילות על שטח קטן ונסתר.
3. הפעילו שיקול דעת ואמתו מידע במקורות נוספים.