דף הבית ניקיתי » כביסה » הסוד הוא בחומץ: איך לשמור על הצבע של הג'ינס האהוב

הסוד הוא בחומץ: איך לשמור על הצבע של הג'ינס האהוב

אמנם מפתה לזרוק בכל פעם את הג'ינס האהוב למכונת הכביסה אך אם אתם מעוניינים לשמור על הצבע של הג'ינס לאורך זמן כדאי לנסות שיטה אחרת
כיבוס ג'ינס
שתפו חברים

ג'ינס, יותר מכל בד אחר הפך לסמל היסטורי של עמידות ונוחות. מתקופת הבהלה לזהב כשכורים דרשו לבוש עמיד לעבודתם הפיזית ועד שהפך להצהרה אופנתית בשנות החמישים של המאה הקודמת. את הפוסט הבא נקדיש לדרכים לשמור על הצבע של הג'ינס והגוון הייחודי שלו ולמנוע דהייה לאורך זמן.

חומרים וציוד:

 • נוזל כביסה עדין: שימוש בחומרים עדינים לכביסה ללא כימיקלים אגרסיביים חיוני על מנת לשמר את הצבע החי והגוון של הג'ינסים הכחולים והשחורים
 • מים קרים: טמפרטורת המים משפיעה ישירות על סיבי הג'ינס. מים קרים מבטיחים שהסיבים יישארו רפויים ומפחיתים את הסיכוי לדהיית צבע.
 • חומץ לבן: מוצר הבסיס הזה וטבעו החומצי עוזר ללכוד את הצבע בתוך סיבי הג'ינס ומפחית זליגת צבע לאורך זמן.
 • דלי או גיגית: כדאי להשתמש בדלי או גיגית גדולה בכדי להעניק לג'ינס שטח מרווח מספיק בזמן ההשריה.
 • מברשת רכה: מומלץ להשתמש במברשת בעלת סיבים רכים להסרת כתמים מבלי לשפשף יותר מדי את הבד.

איך לכבס ג'ינס בלי להרוס את הצבע – צעד אחר צעד

ישנם כמה עקרונות שכדאי לעקוב אחריהם בכדי להבטיח שצבע הג'ינס לא ידהה גם לאחר הכביסה. למרות ההתקדמות הטכנולוגית, כביסה ביד היא עדיין השיטה הטובה ביותר להגנה על הצבע של בד הג'ינס. הערבול הקל והעיסוי בגיגית תשמור על הצבע טוב יותר מהסיבוב האגרסיבי של מכונת הכביסה.

זכרו תמיד להפוך את הג'ינס בכדי להגן על הצבע ועל הבד עצמו, שקלו להשרות את הג'ינס בתערובת חומץ לאחר הכביסה והקפידו לייבש את הג'ינס באזור מוצל. אם אתם מעדיפים להשתמש במכונת כביסה, כבסו על התוכנית העדינה ביותר והשתמשו בשקית כביסה להגנה.

 1. הכנות מוקדמות: רוקנו את הכיסים, הסירו חגורות ואביזרים אחרים, הפכו את הג'ינס מבפנים החוצה בכדי להגן על הבד והכינו גיגית עם מים קרים
 2. הוספת נוזל כביסה: הוסיפו לגיגית עם המים הקרים מעט נוזל או אבקת כביסה וערבבו בעדינות עד להמסה.
 3. כביסה ביד: השרו את הג'ינס במים עם נוזל הכביסה ועסו בעדינות את הבד, במיוחד באזורים מוכתמים. הימנעו ממתיחת הבד בכדי לא לעוות את צורתו. כתמים עקשנים ניתן לשפשף בעזרת מברשת רכה.
 4. שטיפה: רוקנו את הגיגית ממי הסבון ומלאו במים קרים נקיים. השרו את הג'ינס והזיזו בעדינות בכדי לשטוף את נוזל הכביסה. חזרו על הצעד עד הסרת כל השאריות.
 5. השרייה בחומץ (אופציונלי): לאחר השטיפה הכינו גיגית נוספת עם מים קרים וכוס חומץ לבן. השרו את הג'ינס בגיגית משך חצי שעה בכדי לעזור לקבע את הצבע ולמנוע ממנו לדהות.
 6. שטיפה אחרונה: שטפו פעם נוספת אחרונה במים קרים בכדי להסיר את החומץ.
 7. ייבוש: הסירו מהג'ינס מים עודפים על ידי הנחתו על מגבת וגלגול המגבת, לאחר כן לחצו בעדינות כדי לספוג את הלחות ותלו את הג'ינס ישר ולא מקומט באזור מוצל.

הוראות בטיחות:

 • אקונומיקה: האויב הגדול של בדים צבועים. וודאו שאפילו לא טיפה של אקונומיקה באה במגע עם הג'ינס.
 • שמירה על טמפרטורה: הקפידו שטמפרטורת המים נשארת קרה ויציבה, תנודות בטמפרטורה עלולות לגרום לבד להגיב ולזליגת צבע.
 • שימוש במייבש: העדיפו להימנע מייבוש הג'ינס במייבש כביסה. החום והתנועה המכנית יכולים להזיק לבד. ייבוש באוויר הוא הבטוח ביותר.

לסיכום, בעזרת כביסה ביד ומעקב אחר הצעדים הנ"ל תוכלו לשמר את הצבע המקורי של הג'ינס לזמן ארוך. יש לכם טיפים משלכם לשמירה על הצבע של הג'ינס? שתפו אותנו בתגובות.

אהבתם את המדריך? יש לכם טיפים לניקיון משלכם? שתפו אותם בתגובות למטה. התובנה שלכם יכולה להיות טיפ הזהב שמישהו בדיוק מחפש.
שתפו חברים ומשפחה

טיפ נוסף בשבילך

חדר שינה ללא חיידקים בחורף

איך לשמור על חדר השינה נקי מחיידקים בחורף?

שתפו טיפים בתגובות!

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
פתח את כל התגובות

המדריכים של ניקיתי

עקבו אחרי ניקיתי לטיפים מושלמים
אחריות המשתמש/ת
המידע המסופק במדריכים ובתכנים של ניקיתי הוא למטרות ידע כללי בלבד והוא אינו בגדר המלצה. כל שימוש בו הוא על אחריות המשתמש/ת בלבד. אנא קראו את תנאי השימוש המלאים והקפידו לפעול בשיקול דעת בכדי להימנע מגרימת נזק לכם ולרכוש.
כללי זהירות
1. השתמשו תמיד בציוד מגן. לרבות כפפות ומשקפי מגן בשימוש בכימיקלים.
2. בשימוש בחומרים (גם טבעיים) בדקו קודם יעילות על שטח קטן ונסתר.
3. הפעילו שיקול דעת ואמתו מידע במקורות נוספים.