דף הבית ניקיתי » שירותים ומקלחת » הסרתי אבנית במקלחת במהירות עם חומרים טבעיים בלבד

הסרתי אבנית במקלחת במהירות עם חומרים טבעיים בלבד

אבנית נוטה להצטבר בקלות בחדר הרחצה ולגרום לנזק משמעותי. כך תסירו אבנית במקלחת בקלות ובמהירות עם חומרים טבעיים בלבד
הסרת אבנית במקלחת
שתפו חברים

איך להסיר אבנית במקלחת במהירות עם חומרים טבעיים בלבד: חדר האמבטיה הוא אחד החדרים בבית בו אבנית מתפתחת ביתר קלות, בעיקר באזורים בהם המים נחשבים קשים (בישראל המים נחשבים "קשים" ברוב האזורים ועשירים ביוני סידן).

אבנית היא אותה הצטברות לבנה דמוית גיר שתראו מתפשטת לרוב על ראש המקלחת, על הברזים, על דלתות המקלחת ועל קירות חדר הרחצה. מעבר למפגע האסתטי, האבנית עלולה גם לסתום את ראש המקלחת ולהפחית את יעילות זרימת המים, להוות כר לצמיחת בקטריות ועובש ולפגוע בצנרת ובכלי אמבטיה שונים.

הסרת אבנית במקלחת נראית לרבים כמו משימה מאתגרת למדי אך בעזרת כמה חומרים טבעיים זולים שיש בכל בית תוכלו להסיר אבנית בחדר האמבטיה במהירות ובקלות ללא שפשופים ומאמץ מיותר. במדריך הבא אספנו את השיטות המומלצות והטיפים הקטנים שיעזרו לכם להסיר אבנית בחדר הרחצה ביעילות.

איך להסיר אבנית מדלת המקלחת

הצטברות אבנית על דלת המקלחת יכולה לפגוע מהותית במראה של חדר הרחצה שלכם אך בעזרת כמה חומרים פשוטים וטבעיים תוכלו להבריק אותה במהירות.

חומץ: בכדי לנקות בעזרת חומץ את דלתות המקלחת ערבבו כמויות שוות של חומץ ומים בבקבוק התזה ורססו בנדיבות על דלת המקלחת. המתינו רבע שעה ונגבו את הדלתות עם מטלית לחה. לבסוף ייבשו היטב עם מטלית יבשה או מגבת נייר.

ניוזלטר מבריק!

לימון: גם לימון הוא חומר טבעי נוסף שיכול לסייע בהסרת אבנית מדלתות המקלחון שלכם ובנוסף עוזר בהפצת ריח נעים ונקי בחדר הרחצה. בכדי להסיר אבנית בעזרת לימון חתכו לימון לחצי וסחטו את המיץ ושפשפו את חצי הלימון על הדלתות. לאחר 10 דקות שטפו עם מים חמים וייבשו עם מטלית יבשה.

סודה לשתייה: תוכלו לנסות ולהסיר את האבנית גם בעזרת סודה לשתייה. הכינו משחה מסודה לשתייה ומים בקערה קטנה. מרחו על דלתות המקלחת בעזרת מטלית לחה או ספוג ושפשפו בתנועות מעגליות. לבסוף שטפו את הדלתות עם מים חמים וייבשו היטב עם מגבת נייר או מטלית יבשה.

המלצות מבריקות
ניקוי פילטרים של מזגן

פעם אחת ולתמיד: איך לנקות פילטרים של מזגן ביתי

איך להוריד ריח עשן מבגדים

אש אש מדורה: איך מוציאים ריח של עשן מהבגדים?

איך להסיר אבנית מראש מקלחת

גם ראשי מקלחת הם אחד מהאזורים המועדים ביותר בחדר הרחצה להצטברות אבנית. מעבר לעניין האסתטי, הצטברות אבנית על ראש המקלחת עלול לגרום לסתימה שתוביל להפחתה בלחץ ובזרם המים.

גם במקרה, תוכלו להשתמש בחומץ או בלימון על מנת להסיר את האבנית בצורה טבעית ללא כימיקלים מיותרים.

חומץ: על מנת לנקות ראש מקלחת עם חומץ יש לנתק את ראש המקלחת ולהשרות אותו בקערה גדולה עם מספיק חומץ למשך שעה לפחות. אם ראש המקלחת לא ניתן להסרה, מלאו שקית עם חומץ וקשרו סביב לראש המקלחת. לבסוף שטפו את ראש המקלחת היטב עם מים חמים וייבשו עם מטלית יבשה.

לימון: על מנת להסיר אבנית מראש המקלחת עם לימון חתכו לימון לחצי וסחטו את המיץ. אם ראש המקלחת ניתן להסרה, נתקו אותו והשרו במיץ הלימון. אם לא, השרו מעט צמר גפן במיץ לימון ועטפו סביר ראש המקלחת עם גומייה. השרו לפחות לשעה או למשך הלילה, שטפו עם מים חמים וייבשו היטב.

איך להסיר אבנית מריצוף המקלחת

גם לניקוי אבנית מקירות המקלחת ומהריצוף תוכלו להשתמש בשיטות שהוזכרו לעיל עם חומץ, לימון או סודה לשתייה או לנסות גם להשתמש במשחת שיניים.

מרחו משחת שיניים בעזרת מטלית לחה על הקיר עם האבנית ושטפו במים חמים. לסוף ייבשו היטב בעזרת מטלית יבשה או מגבת נייר.

יש לכם שיטה מנצחת משלכם להסרת אבנית במקלחת? שתפו אותנו בתגובות.

אהבתם את המדריך? יש לכם טיפים לניקיון משלכם? שתפו אותם בתגובות למטה. התובנה שלכם יכולה להיות טיפ הזהב שמישהו בדיוק מחפש.
שתפו חברים ומשפחה

טיפ נוסף בשבילך

איך לנקות מיקרוגל

די לשפשופים: איך לנקות את המיקרוגל בלי להסתבך

שתפו טיפים בתגובות!

guest
1 תגובה
Inline Feedbacks
פתח את כל התגובות
יפית
אורח/ת
יפית
לפני 9 חודשים

אנסה

המדריכים של ניקיתי

עקבו אחרי ניקיתי לטיפים מושלמים
אחריות המשתמש/ת
המידע המסופק במדריכים ובתכנים של ניקיתי הוא למטרות ידע כללי בלבד והוא אינו בגדר המלצה. כל שימוש בו הוא על אחריות המשתמש/ת בלבד. אנא קראו את תנאי השימוש המלאים והקפידו לפעול בשיקול דעת בכדי להימנע מגרימת נזק לכם ולרכוש.
כללי זהירות
1. השתמשו תמיד בציוד מגן. לרבות כפפות ומשקפי מגן בשימוש בכימיקלים.
2. בשימוש בחומרים (גם טבעיים) בדקו קודם יעילות על שטח קטן ונסתר.
3. הפעילו שיקול דעת ואמתו מידע במקורות נוספים.