דף הבית ניקיתי » שירותים ומקלחת » יהיה פיצוץ: איך לאחסן פצצות אמבטיה ומלחי אמבט

יהיה פיצוץ: איך לאחסן פצצות אמבטיה ומלחי אמבט

לפצצות אמבטיה ומלחי אמבט יש את הכוח להפוך את השגרה שלנו להרבה יותר רגוע ומפנקת. כך תשמרו על מלחי האמבטיה והפצצות לאורך זמן
אחסון מלחי אמבטיה
שתפו חברים

כשאנחנו חושבים על מלחי אמבט ופצצות אמבטיה אנחנו מדמיינים בועות מבעבעות, צבעים מהפנטים וניחוחות משכרים שעוטפים אותנו מכל עבר ועוזרים לנו להפיג את המתחים אחרי יום עבודה ארוך. ואנחנו לא לבד. למעשה, ההערכות הן שתעשיית פצצות האמבט לבדה צפויה להגיע לשווי שוק של יותר מ-4 מיליארד דולר בשנה הקרובה.

הפיתוי ברכישת מוצרי האמבט האטרקטיביים הללו לא ניתנת להכחשה, אך בכדי להבטיח שברגע האמת תקבלו את החוויה המלאה והעוצמתית ביותר שהפצצות מסוגלות להעניק, חשוב להעניק להן יחס אוהב בכדי להבטיח שמירה על עוצמתן ועמידותן לאורך זמן. ניקיון ואחסון נכונים יבטיחו שפצצות האמבטיה ישמרו על החיוניות, הניחוחות והיתרונות הטיפוליים.

ציוד וחומרים

קופסאות אטומות: יש לשמור פצצות אמבטיה ומלחי אמבטיה בקופסאות אטומות בכדי למנוע חדירת אוויר ולחות שיפגמו באיכותם לאורך זמן. העדיפו קופסאות מרווחות בכדי לא למעוך את המוצרים אך קומפקטית מספיק בכדי לאחסן בקלות. כדאי להשתמש בקופסאות זכוכית או קופסאות פלסטיק ללא ביספנול איי.

מטלית מיקרופייבר רכה: לפני האחסון, חשוב לוודא שהמוצרים נקיים מאבק או לכלוך. בעזרת מטלית רכה תוכלו להסיר את האבק בעדינות ולשמור על המרקם והצורה של המוצרים.

סופחי לחות: הגיבורים הנחבאים אל הכלים של אזור האחסון שלנו סופגים לחות עודפת ומוודאים שהסביבה בתוך הקופסא תישאר יבשה לחלוטין. הצורך בסביבה יבשה משמעותי מאחר וגם הלחות הקטנה ביותר יכולה להפעיל תגובתיות בפצצת האמבטיה.

ניוזלטר מבריק!

מדבקות: עם מגוון הריחות והסוגים השונים של פצצות אמבטיה ומלחים, קל להתבלבל. סימון של קופסאות הפצצות שלכם עם פרטים על הריח, תאריך הרכישה ותאריך התפוגה (אם ידוע) יכולים להפוך את זמן האמבטיה שלכם לקל הרבה יותר.

איך לאחסן פצצות אמבטיה?

ניקיון מקדים: הניחו את פצצות האמבטיה על משטח נקי ונגבו אבק ולכלוך עם מטלית מיקרופייבר רכה. המרקם של פצצות האמבטיה עלול להיות עדין אז הקפידו על ניגוב ללא לחץ מיותר בכדי למנוע התפוררות.

המלצות מבריקות
ניקוי פילטרים של מזגן

פעם אחת ולתמיד: איך לנקות פילטרים של מזגן ביתי

איך להוריד ריח עשן מבגדים

אש אש מדורה: איך מוציאים ריח של עשן מהבגדים?

תיוג וסימון: אם פצצות האמבט אינן מסומנות עם סוג ותאריך תפוגה, שקלו להשתמש במדבקות בכדי להוסיף פרטים חיוניים כמו סוג המוצר ותאריך הרכישה, כך שתזכרו להשתמש במוצרים הישנים יותר קודם.

אחסון בקופסא: הניחו בעדינות את הפצצות הנקיות בקופסא אטומה. אם אתם מאחסנים מספר פצצות אמבט בקופסא אחת, שקלו להפריד ביניהם עם נייר אפייה בכדי למנוע מהן להידבק אחת לשנייה.

הוספת סופחי לחות: הוסיפו לקופסא שקית סופחת לחות כמו סיליקה ג'ל למשל בכדי להבטיח סביבה פנימית יבשה. וודאו שהשקית לא נוגעת ישירות באחד ממוצרי האמבט.

מיקום: לבסוף, אחסנו את קופסת פצצות האמבטיה באזור יבש ומוצל הרחק מאור שמש ישיר או שינויי טמפרטורה גבוהים. מאחר וחדר האמבטיה הוא סביבה לחה פעמים רבות, העדיפו לאחסן את הקופסא בארון המצעים בחדר השינה או במדף ייעוד במזווה.

הוראות בטיחות

הימנעו מאזורים מוארים: פצצות אמבטיה ומלחי אמבט מכילים שמנים חיוניים וצבעים טבעיים, חשיפה לשמש ישירה יכולה לפגום ברכיבים אלו ולהוביל דהיית צבע והתפוגגות ריח.

שימרו על סביבה יבשה: פצצות אמבטיה מופעלות במגע עם לחות, חשיפה גם אם בטעות ללחות גבוהה יכולה להפעיל אותה ולבזבז את המוצר. וודאו שהידיים שלכם יבשות תמיד כשאתם נוגעים במוצרים.

שמרו הרחק מהישג ידם של ילדים: המראה הנוצץ והצבעוני של פצצות האמבטיה עלולים למשוך את העין של ילדים קטנים. שמרו אותן תמיד הרחק מילדים באזורים ללא גישה קלה וישירה.

טעויות נפוצות

אחסון במקרר: אמנם שמירה של פצצות אמבטיה במקרר נשמעת הגיונית מאחר וזו סביבה קרירה, אך הלחות במקרר עלולה לגרום להתעבות ולהשפיע על המרקם ועל איכות המוצר.

אחסון צפוף: אמנם זה מפתה להכניס כמה שיותר פצצות אמבטיה ומלחים אל תוך קופסא אחת אך אחסון צפוף מדי יוביל למעיכה של המוצרים השונים ועלולה לפגום באיכותם.

התעלמות מתאריך התפוגה: כן, גם למלחי אמבט ופצצות אמבטיה יש תאריך תפוגה. שימוש לאחריו יכול להפחית מיעילותן ולא ייתן את התוצאה התרפויטית הרצויה.

תחזוקה שוטפת

עכשיו כשפצצות האמבטיה מאוחסנות כהלכה, חשוב לדעת איך לשמר את איכותן גם לאורך זמן.

בדיקה תקופתית ללחות: גם עם כל הצעדים, לחות עדיין יכולה להתגנב פנימה. בדקו פעם בחודש את הקופסאות בכדי לאתר סימני לחות.

החליפו סופח לחות: עם הזמן סופחי הלחות מאבדים את יכולת הספיגה שלהם. החליפו סופח לחות בתוך הקופא מדי כמה חודשים בכדי להבטיח פעולה מיטבית.

שאלות ותשובות

מותר לאחסן פצצות אמבטיה בריחות שונים יחד?

אמנם ניתן לאחסן אותן יחד, אך קחו בחשבון שהניחוחות עלולים להתערבב לאורך זמן. אם אתם רוצים לשמר את הריח המקורי של כל פצצת אמבטיה, עדיף לאחסן כל אחת בנפרד.

האם מלחי אמבט מצריכים אותם אמצעי זהירות כמו פצצות אמבטיה?

בגדול כן. אמנם מלחי אמבט לא יתססו כמו כמו פצצות אמבט, אך הם עדיין יכולים להתגבש כתוצאה מלחות כך שאותן העקרונות חלים גם כאן.

כמה זמן אפשר לשמור פצצות אמבטיה

לרוב, לפצצות אמבטיה יש תוקף של סביבות חצי שנה, אך עם אחסון נכון, הן יכולות לשרוד עד לשנה, למרות שהריח עלול להתפוגג מעט.

בעולם הטיפוח העצמי, פצצות אמבטיה ומלחים הם יותר מסתם מותרות – הם השער שלכם לרוגע והתחדשות. כמו כל דבר שיקר לליבנו, גם הם דורשים יחס ראוי. עם המדריך המפורט הנ"ל, תהיו מוכנים לשמור על מוצרי האמבטיה שלכם רעננים ומריחים ממש כמו חדשים.

אהבתם את המדריך? יש לכם טיפים לניקיון משלכם? שתפו אותם בתגובות למטה. התובנה שלכם יכולה להיות טיפ הזהב שמישהו בדיוק מחפש.
שתפו חברים ומשפחה

טיפ נוסף בשבילך

איך לנקות כתמים באמבטיה

מעובש ועד חלודה: איך לנקות כתמים באמבטיה בלי להסתבך

שתפו טיפים בתגובות!

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
פתח את כל התגובות

המדריכים של ניקיתי

עקבו אחרי ניקיתי לטיפים מושלמים
אחריות המשתמש/ת
המידע המסופק במדריכים ובתכנים של ניקיתי הוא למטרות ידע כללי בלבד והוא אינו בגדר המלצה. כל שימוש בו הוא על אחריות המשתמש/ת בלבד. אנא קראו את תנאי השימוש המלאים והקפידו לפעול בשיקול דעת בכדי להימנע מגרימת נזק לכם ולרכוש.
כללי זהירות
1. השתמשו תמיד בציוד מגן. לרבות כפפות ומשקפי מגן בשימוש בכימיקלים.
2. בשימוש בחומרים (גם טבעיים) בדקו קודם יעילות על שטח קטן ונסתר.
3. הפעילו שיקול דעת ואמתו מידע במקורות נוספים.