דף הבית ניקיתי » שירותים ומקלחת » גילינו את הסוד לדלתות מקלחת מבריקות בכל פעם מחדש

גילינו את הסוד לדלתות מקלחת מבריקות בכל פעם מחדש

דלתות מקלחת מזכוכית יכולות להתלכלך בקלות ולהפוך לעכורות במהירות. כך תנקו ותשמרו על דלתות הזכוכית של המקלחת שלכם ביעילות
ניקוי דלתות מקלחת
שתפו חברים

דלתות המקלחת, במיוחד אלו מזכוכית, מהוות שילוב בין פונקציונליות לאלגנטיות ומשמשים גם כחוצץ בין המקלחת לשאר חדר הרחצה וגם כפריט עיצובי. אך עם הזמן, הדלתות המבריקות עלולות לצבור כתמי מים, הצטברות לכלוך, שאריות סבון, עובש ועוד ועוד.

לכלוך שמצטבר על דלתות זכוכית במקלחת יכול להפוך לסיוט מתמשך עבור בעלי בתים רבים. מעבר לאסתטיקה והאווירה הלא נקייה שדלתות כאלו משרות על חדר הרחצה כולו, מדובר גם במפגע תברואתי שעלול לגרום לבעיות בריאותיות ומחלות שונות לאורך זמן.

במדריך הבא יעזור לכם להתמודד עם הכתמים הללו על דלתות המקלחת עם שיטות להסרת הכתמים ומניעתם מראש. מההתמודדות עם כתמים קשים ועד שמירה על הדלתות החדשות שהתקנתם כרגע.

סוגי כתמים על דלת המקלחת

כתמי מים קשים: כתמים לבנים דמויי גיר, מופיעים פעמים רבות על משטחי זכוכית ודלתות זכוכית למקלחון. כתמי מים קשים נוצרים כתוצאה מתכולת המינרלים הגבוהה במים כמו מגנזיום וסידן שמשאירים חותמם לאחר שהמים מתאדים. מים קשים יכולים להפוך דלת מבריקה למשטח דהוי עם מראה מעורפל.

כתמי סבון

כאשר סבונים מתערבבים עם המינרלים שבמים, נוצרת שכבה דביקה ועכורה על הזכוכית של דלתות המקלחת. עם הזמן, אם לא מטפלים בה כראוי, שכבת הסבון עלולה להתקשות ולהפוך מסובכת עוד יותר להסרה.

ניוזלטר מבריק!

עובש וטחב

סביבה חמה ולחה, כמו במקלחת, היא גן עדן למזיקים כמו עובש, לטחב ופטריות שמופיעים ככתמים שחורים, ירוקים או אפילו ורודים ועלולים להיות בעייתיים מבחינה בריאותית אם מאפשרים להן להתרבות ללא הגבלה. מעבר למראה הלא נעים, העובש והפטריות עלולות לפלוט ריח רע ולגרום למחלות לאורך זמן.

זיהוי סוג הכתם הכרחי על מנת לבחור שיטת ניקוי מתאימה. בהמשך נדבר על הדרכים השונות להתמודד עם הכתמים ואיך להחזיר את הדלתות לימים יפים יותר.

המלצות מבריקות
ניקוי פילטרים של מזגן

פעם אחת ולתמיד: איך לנקות פילטרים של מזגן ביתי

איך להוריד ריח עשן מבגדים

אש אש מדורה: איך מוציאים ריח של עשן מהבגדים?

מניעה עדיפה מתרופה

על ידי אימוץ הרגלי ניקיון יומיומיים ושבועיים ובחירה במוצרים הנכונים תוכלו להפחית באופן משמעותי את הזמן והמאמץ המוקדשים לניקוי יסודי יותר.

הרגלים יומיומיים

כל מקלחת שלכם יכולה להשאיר אחריה שאריות מים שמהוות פוטנציאל ליצירת כתמים. על ידי ניגוב הדלת שלך לאחר כל שימוש, תוכלו לוודא מניעת כתמי מים לאורך זמן. שלבו תרסיס ניקוי למקלחת מחומץ מדולל באופן יומי בכדי להילחם בהצטברות שאריות נוספות. בנוסף, דאגו שהחדר האמבטיה מאוורר היטב בכדי להפחית לחות ולהוריד את הסיכוי להתפתחות עובש ופטריות.

תחזוקה שבועית

הקדישו מספר דקות בכל שבוע בכדי לנגב את הזכוכית של דלתות המקלחת עם מטלית מיקרופייבר. גישה עדינה זו יכולה לטפל בכתמים מתהווים לפני שהם הופכים קשים יותר להסרה.

בחירת המוצרים הנכונים

השוק רווי במוצרי ניקוי, אבל לא כולם בטוחים לזכוכית דלתות המקלחת או לסביבה. עדיף לבחור חומרי ניקוי עם pH מאוזן שמסלקים כתמים ביעילות מבלי לשחוק את הזכוכית. הימנעו מכימיקלים חריפים בכדי לשמור על שלמות דלת המקלחת ולמנוע פגמים ועיוותים.

על ידי שילוב צעדים מונעים אלה בשגרת הניקיון שלכם, תבטיחו מקלחת נקייה בעקביות ותאריכו את חיי דלת הזכוכית שלכם.

איך לנקות כתמים מדלתות המקלחת

לפניכם שיטות ספציפיות לניקיון דלתות המקלחת המותאמות לסוג הכתם.

כתמי אבנית

השרייה בחומץ ושפשוף: חומץ לבן הוא חומר בעל חומציות טבעית שמסוגל לפרק משקעי מינרלים בקלות. השרו מטלית רכה בחומץ, מרחו על הכתם והשאירו לכמה דקות אחדות, שפשפו מעט ושטפו היטב.

חומרי ניקיון מסחריים: קיימים מוצרי ניקיון רבים המיועדים באופן ספציפי להסרת כתמי אבנית. אם אתם קונים חומר ניקוי, בחור אחד שאינו שוחק או אגרסיבי מדי בכדי למנוע שריטות בזכוכית.

שכבת סבון קשה

צרו תמיסת סודה לשתייה וחומץ ומרחו על הכתם. המתינו 10 דקות, ואז שפשפו בעדינות. התמיסה תעזור לפרק את שכבת הסבון העקשנית.

עובש ופטריות

עובש, טחב ופטריות מומלץ להסיר בעדינות בעזרת אקונומיקה מדוללת. מרחו את החומר בזהירות, המתינו 10-15 שעה ושפשפו. הקפידו לעטות כפפות מגנות ווודאו תמיד שחדר הרצה מאוורר היטב בעת השימוש בחומר.

זכרו תמיד לבצע בדיקה מוקדמת של חומר הניקוי על שטח קטן לפני יישום הפתרון על הדלת כולה. אמצעי זה מוודא שהשיטה שבחרת יעילה ובטוחה לזכוכית שלכם.
.

תחזוקה שוטפת

לאחר שניקיתם את דלתות המקלחת בצורה יסודית, כעת הגיע הזמן לשמור על התוצאה המבריקה לאורך זמן.

שימוש בחומר איטום לזכוכית

זכוכית היא חומר נקבובי, כלומר היא יכולה לספוג לתוכה משקעי מינרלים ומזהמים אחרים עם הזמן. על ידי יישום של חומר איטום לזכוכית כל 6-12 חודשים, ניתן לספק מגן בלתי נראה על פני השטח של דלת הזכוכית.

שימוש במרכך מים

אם אתם גרים באזור עם מים קשים, השקעה במרכך מים יכולה לעזור בשמירה על דלתות הזכוכית. מרכך מים מפחית את תכולת המינרלים במים שלכם, מה שמסייע במניעת כתמי מים קשים על דלת המקלחת.

שימוש במים מסוננים

במקום להשתמש בעת הניקיון במי ברז, שעלולים להכיל מינרלים, העדיפו להשתמש במים מזוקקים או מסוננים בשגרת הניקיון שלכם. השימוש יפחית את הסיכון להופעת כתמים חדשים לאחר מכן.

שימוש במטלית רכה

הימנעו מניקיון עם צמר פלדה, ספוגים גסים או כל דבר שעלול לשרוט את הזכוכית. העדיפו שימוש במטליות מיקרופייבר רכות למניעת שריטות וניקוין בטוח ואפקטיבי.

שימוש בחומר ניקוי טבעי

הטבע מציע מגוון פתרונות ניקוי כמו חומץ, מיץ לימון וסודה לשתייה. פתרונות אלו לא רק יעילים בשמירה על דלתות נקיות אלא גם ידידותיים לסביבה

שאלות נפוצות

כמה פעמים עלי לנקות את דלת הזכוכית של המקלחת?

מומלץ להעביר מטלית באופן יומי ולנגב מדי שבוע עם חומר ניקוי מדי שבוע. רצוי גם להעביר ניקוי יסודי עמוק יותר מדי חודש או חודשיים בהתאם למראה ולקצב הצטברות הלכלוך.

האם מרכך מים מונע לחלוטין כתמי מים קשים?

מרכך מים יכול להפחית משמעותית כתמי מים קשים על ידי הסרת מינרלים מהמים, אך ייתכן שלא ימנע אותם לחלוטין. תחזוקה סדירה עדיין הכרחית.

מדוע דלת הזכוכית שלי נראית מעורפלת גם לאחר ניקוי?

עכירות של זכוכית דלת המקלחת יכולה לנבוע משפשוף יתר בזמן ניקוי אגרסיבי או חשיפה ארוכת טווח למים קשים.

המקלחת היא מקום מפלט והתחדשות יוצא דופן בבית. לכן הניקיון והמראה של דלתות המקלחת יכול להשפיע לא מעט על האווירה בחדר הרחצה. עם מעט השקעה תוכלו להבטיח שדלתות הזכוכית ימשיכו להיראות כמו חדשות לאורך זמן.

אהבתם את המדריך? יש לכם טיפים לניקיון משלכם? שתפו אותם בתגובות למטה. התובנה שלכם יכולה להיות טיפ הזהב שמישהו בדיוק מחפש.
שתפו חברים ומשפחה

טיפ נוסף בשבילך

ניקוי ערסל

תליתם ערסל במרפסת? כך תנקו אותו כמו שצריך

שתפו טיפים בתגובות!

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
פתח את כל התגובות

המדריכים של ניקיתי

עקבו אחרי ניקיתי לטיפים מושלמים
אחריות המשתמש/ת
המידע המסופק במדריכים ובתכנים של ניקיתי הוא למטרות ידע כללי בלבד והוא אינו בגדר המלצה. כל שימוש בו הוא על אחריות המשתמש/ת בלבד. אנא קראו את תנאי השימוש המלאים והקפידו לפעול בשיקול דעת בכדי להימנע מגרימת נזק לכם ולרכוש.
כללי זהירות
1. השתמשו תמיד בציוד מגן. לרבות כפפות ומשקפי מגן בשימוש בכימיקלים.
2. בשימוש בחומרים (גם טבעיים) בדקו קודם יעילות על שטח קטן ונסתר.
3. הפעילו שיקול דעת ואמתו מידע במקורות נוספים.