דף הבית ניקיתי » כביסה » ידנית או מכונה: איך לעשות כביסה מהירה בזמן מלחמה?

ידנית או מכונה: איך לעשות כביסה מהירה בזמן מלחמה?

איך עושים כביסה מהירה ויעילה בזמן מלחמה בעזרת מכונת הכביסה או בכביסה ידנית. כל השיטות והטיפים שיבטיחו בגדים נקיים וריחניים במהירות
איך עושים כביסה מהירה בזמן מלחמה
שתפו חברים

בזמן מלחמה, משימות שגרתיות כמו כביסה יכולות להפוך למאתגרות ומתסכלות. עם חוסר הוודאות והצורך להישאר במרחבים המוגנים פרקי זמן ארוכים, ניהול זמן כביסה יעיל חיוני מתמיד. המדריך הבא תוכנן על מנת לעזור לכם לתכנן את הכביסה שלכם בזמנים אלו. על ידי מעקב אחר השיטות שנציע תוכלו להבטיח תחושת נורמליות עם בגדים נקיים וריחניים בהישג יד.

עוד הברקה: איך לנקות מכונת כביסה בקלות ובמהירות

האתגרים בכביסה בזמן מלחמה

ימי המלחמה המתארכים מציבים סט של אתגרים שרבים מאתנו לא חשבו שייאלצו להתמודד איתם, בין השאר בכל מה שקשור למטלות היום יום יומיות. בכל מה שקשור לכביסה, משימה שאנחנו לוקחים מאליו בדרך כלל, יש למצוא את הדרך לאזן בין הצורך הבסיסי לבטיחות שלנו ושל בני המשפחה.

הצורך התדיר לחפש מקלט במרחב המוגן הופך כביסות ארוכות למשל לפחות ישימות פעמים רבות. בעזרת הבנה של מחזורי כביסה קצרים והשיטות למקסם את ניקיון הבגדים בזמן קצר תוכלו להבטיח מאגר של בגדים נקיים לאורך השבוע.

טיפול מקדים מהיר לכביסה

בעזרת כמה הכנות מקדימות תוכלו להוריד בצורה דרסטית את הזמן הכביסה שלכם, מה שיהפוך את המטלה לקלה יותר בתקופה הזו.

ניוזלטר מבריק!

סידור ומיון: במקום למיין את הבגדים לפי צבע, העדיפו לסדר את הבגדים שזקוקים לכביסה לפי מידת דחיפות. העדיפו לכבס את הבגדים שמשמשים אתכם ביום יום, בגדים נוחים וקלילים עם בד לא מזיע לזמנים בהם תאלצו לבלות במרחב המוגן.

אמנם כתמים יכולים להיות לפעמים עיקשים במיוחד אך בעזרת פעולה מהירה, ניתן לטפל גם בהם בקלות. השתמשו במסיר כתמים או בפתרון פשוט של סבון כלים עם מעט מים בהישג יד וברגע שאתם מבחינים בכתם טפחו עליו עם חומר ניקוי ללא שפשוף. הטיפול המקדים יהפוך את הכביסה לאחר מכן לקלה ומהירה יותר.

המלצות מבריקות
ניקוי פילטרים של מזגן

פעם אחת ולתמיד: איך לנקות פילטרים של מזגן ביתי

איך להוריד ריח עשן מבגדים

אש אש מדורה: איך מוציאים ריח של עשן מהבגדים?

אספו את כל החומרים לכביסה מבעוד מועד – אבקה או נוזל כביסה, מרכך כביסה ועוד אביזרים כדי להאיץ את התהליך ולמנוע לחץ של איתור החומרים כשאתם ממהרים. בנוסף, וודאו לפני הכביסה שכל הכיסים ריקים בכדי לחסוך זמן בקיפול ואחסון הבגדים לאחר מכן ולמנוע תאונות מצערות בזמן הכביסה עצמה.

במקום לחכות למכונה מלאה, שקלו לעשות כביסה לעיתים קרובות יותר. זה אמנם נשמע לא אינטואיטיבי, אך אם לא תעמיסו על המכונה ותכבסו כמויות קטנות יותר הם יישטפו ויתייבשו מהר יותר ובנוסף תוכלו לוודא שתמיד יש לכם משהו נקי ללבוש.

כביסה ידנית מהירה

אם אין לכם מכונת כביסה זמינה או שאתם לחוצים במיוחד בזמן, כביסה ביד היא אלטרנטיבה יעילה. בעזרת השיטות הנכונות, ניתן לעשות כביסה ביד במהירות מבלי להתפשר על ניקיון הבגדים.

השרייה מהירה: אם הבגדים שלך אינם מלוכלכים במיוחד, השרייה מהירה של 5-10 דקות במים פושרים עם מעט חומר ניקוי לכביסה יכולה לחולל פלאים. ההשריה משחררת לרוב לכלוך קל ומכינה את הבד לכביסה.

טיפול יעיל בכתמים: בכדי להסיר כתמים עיקשים, השתמשו במברשת רכה ושפשפו בעדינות את הכתם עם תערובת של מים וחומר ניקיון לכביסה. הקפידו להבריש בתנועות מעגליות והימנעו משפשוף חזק מדי שיפגע בבד.

תנועות ידיים אופטימליות: בעת הכביסה, השתמשו בתנועת דחיפה ומשיכה המחקה את פעולת מכונת הכביסה. תנועה זו תבטיח שחומר הניקוי יחדור אל עומק הבד ותסייע בהסרת הלכלוך.

שטיפה מהירה: מלאו גיגית או דלי עם מים נקיים וערבבו את הבגדים בפנים. רוקנו את המים, מלאו שוב וחזרו על הפעולה. כך תבטיחו את הסרת שאריות הסבון.

סחיטה מהירה: סחיטה של שאריות מים תאיץ את ייבוש הכביסה לאחר מכן. קפלו את הבגד לשניים, אחזו בקצוות וסובבו. היזהרו לא לקמט מדי בדים עדינים.

ייבוש מיידי: לאחר הסחיטה, תלו את הבגדים מיידית. השתדלו לשמור על צורתם של הבגדים בתלייה לייבוש בכדי למנוע קמטים ונזקים. תלו באזור מאוורר, אם ליד מאוורר או חלון פתוח על מנת לזרז את הייבוש.

כביסה מהירה במכונת כביסה

הכנות מקדימות: כמו עם כביסה ידנית, הכינו את הבגדים לכביסה מראש – רוקנו כיסים, הפכו אותם מבפנים החוצה וטפלו מקומית בכתמים נראים לעין.

תכנית כביסה מהירה: רוב מכונות הכביסה המודרניות מגיעות עם תכניות כביסה מובנות כמו כביסה מהירה. תכנית זו מיועדת לכביסה של בגדים מלוכלכים קלות עם זמן פעולה של כ-15-30 דקות בסך הכל. שימוש בתכנית מהירה יעיל במיוחד בזמן מלחמה כשאתם לא בטוחים כמה זמן פנוי יש לכם.

העמסת יתר: הקפידו שלא להעמיס על המכונה יותר מדי בכביסה אחת. במקום זאת, העדיפו למלא את המכונה מעט יותר ממחצית התכולה בכדי לאפשר לבגדים לנוע בחופשיות ולוודא ניקיון יסודי בזמן קצר.

טמפרטורה: שימוש במים קרים לוקח פחות זמן בדרך כלל משימוש במים חמים. אם מדובר בבגדים עם כתמים קלים, ניתן להשתמש במים קרים על מנת לכבס את הבגדים במהירות.

ייבוש כביסה מהיר

כביסה לא מסתיימת כמובן בשטיפה עצמה וייבוש הבגדים הוא חלק קריטי בתהליך. הנה כמה שיטות לזירוז ייבוש הבגדים שלכם.

  • וודאו שאתם לא מעמיסים ומצופפים את הבגדים על מתקן הייבוש בכדי לוודא ייבוש אחיד ומהיר של הבגדים.
  • מקמו את הבגדים לייבוש באזור מאוורר היטב ומואר ללא שמש ישירה.
  • בגדים רטובים במיוחד מומלץ לייבש קודם בעזרת שיטת המגבת – הניחו את הבגד הרטוב על מגבת יבשה, גלגלו את המגבת ולחצו מעט בכדי לספוג את הלחות.
  • תלו את הבגדים על מתקן הכביסה עם מתלי מעילים בכדי לשמור על צורתם של הבגדים ולחשוף שטח גדול יותר לייבוש מהיר יותר.
  • הימנעו משימוש במרכך כביסה. אמנם שימוש במרכך יגרום לבגדים להרגיש רכים ולהריח מעולה, אך גם עלול לגרום להם להתייבש לאט יותר.

שאלות ותשובות

איך עושים כביסה ידנית מהירה?

בכדי לזרז את הכביסה הידנית התחילו בהשריית הבגדים במים פושרים עם חומר ניקיון לכביסה. השתמשו בתנועות משיכה ודחיפה והשתמשו במגבת על מנת להסיר לחות עודפת לפני הייבוש.

תכנית כביסה מהירה במכונת הכביסה יעילה גם לבגדים מלוכלכים?

תכנית מהירה במכונת הכביסה מיועדת לבגדים מוכתמים קלות. לבגדים עם כתמים קשים במיוחד, יש לרוב צורך להפעיל תכנית רגילה או מלאה.

איך לוודא שהבגדים יתייבשו במהירות בתוך הבית?

לייבוש כביסה מהיר בתוך הבית, תלו את הבגדים בחדר מאוורר היטב. ניתן להשתמש במאוורר ישירות על הבגדים ומומלץ לרווח בין הבגדים התלויים.

אהבתם את המדריך? יש לכם טיפים לניקיון משלכם? שתפו אותם בתגובות למטה. התובנה שלכם יכולה להיות טיפ הזהב שמישהו בדיוק מחפש.
שתפו חברים ומשפחה

טיפ נוסף בשבילך

איך לנקות כתמי קפה מכוסות וספלים

מצאנו דרך יעילה להסיר כתמים מספל הקפה האהוב

שתפו טיפים בתגובות!

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
פתח את כל התגובות

המדריכים של ניקיתי

עקבו אחרי ניקיתי לטיפים מושלמים
אחריות המשתמש/ת
המידע המסופק במדריכים ובתכנים של ניקיתי הוא למטרות ידע כללי בלבד והוא אינו בגדר המלצה. כל שימוש בו הוא על אחריות המשתמש/ת בלבד. אנא קראו את תנאי השימוש המלאים והקפידו לפעול בשיקול דעת בכדי להימנע מגרימת נזק לכם ולרכוש.
כללי זהירות
1. השתמשו תמיד בציוד מגן. לרבות כפפות ומשקפי מגן בשימוש בכימיקלים.
2. בשימוש בחומרים (גם טבעיים) בדקו קודם יעילות על שטח קטן ונסתר.
3. הפעילו שיקול דעת ואמתו מידע במקורות נוספים.