דף הבית ניקיתי » מטבח ופינת אוכל » משחק הכיסאות: איך לנקות כריות ישיבה לכיסא

משחק הכיסאות: איך לנקות כריות ישיבה לכיסא

כריות מושב או כריות ישיבה לכיסא צוברות אבק, לכלוך ושאריות מזון במהירות. כך תנקו ותכבסו כריות ישיבה בקלות ובמהירות וללא מאמץ
ניקוי כריות ישיבה
שתפו חברים

רבים נוטים להתייחס לכריות מושב לכיסאות פעמים רבות כמובנים מאליהם ומעלימים עין מניקיון קבוע ויסודי שלהם אך ניקיון כזה הוא חיוני על מנת לשמור על סביבת מחייה נעימה ונקייה.

לא משנה אם מדובר בכיסא בחדר האוכל או בכיסא משרדי, כריות הישיבה יכולים לצבור לכלוך, אבק וכתמים לאורך זמן. כרית כיסא נקייה לא רק נראית טוב יותר, אלא גם תורמת לחלל מחייה בריא יותר. במדריך הבא נספק את כל הצעדים שכדאי לבצע על מנת לנקות את כריות הישיבה ביעילות ולשמור על רעננותן לאורך זמן.

להבין את הבד

לפני שמתחילים את ניקיון הכריות חשוב להבין באיזה סוג בד מדובר. סוגים שונים של בדים מצריכים שיטות ניקוי שונות ומוצרי ניקיון שונים. בדקו את התווית של הכרית וחפשו הוראות ניקיון או סמלים שיכולים להדריך אתכם מהי שיטת הניקוי המומלצת. אם התווית חסרה או לא קריאה, תוכלו לנסות לנקות עם מעט מים וחומר ניקיון עדין נקודה קטנה באזור פחות נראה לעין של הכרית בכדי לבדוק ההשפעה על הבד.

לפני הכביסה

הסירו את הכרית: אם ישנה אפשרות, הסירו את הכרית מהכיסא בכדי לאפשר ניקיון יסודי שלה מכל הצדדים.
שאבו את הכרית: השתמשו בשואב אבק עם מחבר ייעודי לריפוד בכדי לשאוב אבק, לכלוך ופירורים מפני הכרית, שימו לב בעיקר לחרכים ואזורים נסתרים.
טפלו בכתמים נראים לעין: אם יש על הכרית כתמים נראים לעין, ניתן להשתמש במסיר כתמים ייעודי. הקפידו לנסות את החומר על אזור קטן קודם כל לוודא שאין פגיעה בבד.

איך לנקות כרית ישיבה

בהתאם לסוג הבד והוראות הניקוי של הכרית, בחרו את אחת מן השיטות הבאות לניקיון ולכביסה.

ניוזלטר מבריק!

מכונת כביסה: אם לכרית יש ציפית שניתן להסיר והפתקית מעידה כי היא מתאימה לכביסה במכונה, הסירו את הציפית וכבסו אותה עם חומר עדין לכביסה על סיבוב עדין. וודאו שאתם מכבסים צבעים דומים יחד ואל תעמיסו יותר מדי על מכונת הכביסה.

כביסה ביד: אם לא ניתן להסיר את הציפית מהכרית והפתקית ממליצה שלא לכבס במכונה, יש לכבס את הציפית ביד. מלאו כיור עם מים פושרים והוסיפו מעט חומר עדין לכביסה. שפשפו בעדינות עם מברשת רכה או ספוג. שטפו ביסודיות עם מים נקיים וסחטו את שאריות הנוזלים.

המלצות מבריקות
ניקוי פילטרים של מזגן

פעם אחת ולתמיד: איך לנקות פילטרים של מזגן ביתי

איך להוריד ריח עשן מבגדים

אש אש מדורה: איך מוציאים ריח של עשן מהבגדים?

ניקוי בקיטור: אם יש לכם כרית שלא ניתן לכבס כלל שלא ניתן להסיר ממנה את הציפית או עשויה בדים עדינים, תוכלו לנקות אותה בעזרת ניקוי אדים בקיטור עם מחבר מתאים בהתאם להוראות היצרן. גם כאן וודאו לנסות ולנקות קודם כל אזור קטן ונראה פחות בכדי לוודא שהבד עומד בחום ובלחות.

מייבשים את הכרית

לאחר הכביסה או הניקיון יש חשיבות רבה לייבוש נכון של הכרית על מנת למנוע התפתחות עובש. אם התווית מתירה תוכלו לייבש את ציפית הכרית במייבש כביסה או להניח על מגבת נקייה ולתת לה להתייבש באוויר. הפכו את הכרית מדי פעם בכדי לוודא ייבוש מכל הצדדים. אל תחשפו את הכרית לשמש ישירה כדי למנוע דהיית צבע.

מרכיבים את הכיסא

לאחר שהכרית התייבשה לחלוטין, החזירו אותה לכיסא. וודאו שאתם מכניסים את הכרית לציפית בצורה נכונה ורכסו כדי לסגור. הניחו את הכרית בחזרה על הכיסא במיקום הנכון.

תחזוקה שוטפת

כמו בכל דבר, גם בניקיון כריות כיסא המפתח לניקיון מתמשך נמצא בתחזוקה השוטפת. הקפידו לשאוב את הכרית מדי כמה ימים בכדי להסיר לכלוך, אבק ופירורים לפני שהם מתחפרים עמוק יותר בבד. טפלו בכתמים חדשים מיד בכדי להקל על הסרתם וכבסו בהתאם למצב הכרית.

יש לכם שיטה משלכם ששומרת על כרית הישיבה כמו חדשה? שתפו אותנו בתגובות

אהבתם את המדריך? יש לכם טיפים לניקיון משלכם? שתפו אותם בתגובות למטה. התובנה שלכם יכולה להיות טיפ הזהב שמישהו בדיוק מחפש.
שתפו חברים ומשפחה

טיפ נוסף בשבילך

איך להיפטר מפשפשי מיטה

די לעקיצות: איך להיפטר מפשפשי מיטה – המדריך המלא

שתפו טיפים בתגובות!

guest
0 תגובות
Inline Feedbacks
פתח את כל התגובות

המדריכים של ניקיתי

עקבו אחרי ניקיתי לטיפים מושלמים
אחריות המשתמש/ת
המידע המסופק במדריכים ובתכנים של ניקיתי הוא למטרות ידע כללי בלבד והוא אינו בגדר המלצה. כל שימוש בו הוא על אחריות המשתמש/ת בלבד. אנא קראו את תנאי השימוש המלאים והקפידו לפעול בשיקול דעת בכדי להימנע מגרימת נזק לכם ולרכוש.
כללי זהירות
1. השתמשו תמיד בציוד מגן. לרבות כפפות ומשקפי מגן בשימוש בכימיקלים.
2. בשימוש בחומרים (גם טבעיים) בדקו קודם יעילות על שטח קטן ונסתר.
3. הפעילו שיקול דעת ואמתו מידע במקורות נוספים.